LesnaPasieka

Blog użytkownika LesnaPasieka

Pszczele skarby z Leśnej Pasieki
0


Leśna Pasieka powstała z pasji do pszczelarstwa. Pszczelarzenie to przyjemne i pożyteczne zarazem zajęcie, dające wiele satysfakcji i radości z obcowania z przyrodą, a przy tym zapewniające dostęp do naturalnego bogactwa pasieki: miodu, pyłku, propolisu, pierzgi czy wosku.

Niektórzy dziedziczą ule po dziadku czy ojcu, od najmłodszych lat dorastając w rodzinach pszczelarskich. Inni pszczelego bakcyla łapią ot tak, po prostu. By uciec od pędu współczesnej codzienności. By móc realizować to, co niesie korzyści dla człowieka i dla niezwykłych owadów, jakimi są pszczoły. Albo też – by zająć się nowym, wyjątkowym hobby, które z czasem przeradza się w coś większego.

Myśl o własnej pasiece dojrzewała w nas z biegiem czasu. Kiełkujący pomysł przerodził się marzenie, które stopniowo zmieniało się w realny plan. Zaczęliśmy od gromadzenia niezbędnej wiedzy i rozmów z innymi pszczelarzami. Krok po kroku kompletowaliśmy potrzebne sprzęty i szykowaliśmy pracownię. W końcu postawiliśmy na pasieczysku nasze pierwsze ule.

Ta prosta – wydawać by się mogło – rzecz, dała nam niesamowicie wiele zadowolenia. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy kolejnych dni, tygodni i miesięcy, by móc znów ruszyć do pasieki – na przegląd, na nasze pierwsze poławianie pyłku i miodobranie. Skończyło się pracowite lato, czekały nas jeszcze jesienne zbiory miodu, ostatnie przeglądy i przygotowanie do zimowli.

Pierwszy rok z pszczołami okazał się wyjątkowym doświadczeniem. Wymagał od nas wiele pracy, długich godzin nauki, czasem trudu, a bywało, że i zwątpienia – w słuszność tego, na co się porwaliśmy i w nasze własne siły. Ale dał nam też nową pasję, radość z tak bezpośredniego stykania się z naturą oraz pszczele skarby w postaci pyłku, propolisu, a przede wszystkim pysznego miodu, którego smak i aromat przywołują wspomnienie naszej niezwykłej przygody z własną pasieką.

Z perspektywy czasu wiemy, że decyzja o założeniu Leśnej Pasieki była jedną z najlepszych w naszym życiu. Marzenie to było poparte długimi przemyśleniami – wiedzieliśmy, że posiadanie uli to wymagające zajęcie na dłuższy czas. Teraz nie wyobrażamy sobie życia bez pszczół i tego, co dają nam one każdego dnia!

Z myślą o pszczelarzach, ale i o amatorach produktów pszczelich, korzystając z wieloletniego doświadczenia w branży e-commerce, oprócz pasieki założyliśmy także hurtownię (hurtowniapszczelarska.pl) i portal 4apis.pl.

Zachęcamy wszystkich do czerpania z naszej wiedzy i doświadczeń, z inspiracji i porad oraz z bogactwa Leśnej Pasieki, w której coś dla siebie znajdą i smakosze miodu czy osoby poszukujące naturalnych, pszczelich produktów, i pszczelarze, chcący, tak jak my, rozwijać pszczelarskie hobby. Bo kto wie, czy kiedyś nie stanie się ono czymś więcej…

 

Z pszczelarskim pozdrowieniem

Justyna i Sławomir Estkowscy, Leśna Pasieka

 0       0
  
        Nie jeszcze żadnego komentarza. Twoja opinia może być pierwsza!